فصلنامه قارچ نشریه‌ای فارسی با رویکرد خبری، تحلیلی و آموزشی است که در بهار سال 1392 به منظور انعکاس اخبار و تحلیل مسائل بخش کشاورزی در حوزه تولید و پرورش قارچ به خانواده بزرگ مطبوعات ایران پیوست. این مجله، به عنوان اولین فصلنامه تخصصی قارچ در ایران و خاور میانه (حوزه خلیج فارس) است که با حمایت‌های معنوی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران و انجمن قارچ شناسی ایران فعالیت می‌کند و سالانه در چهار شماره به همراه یک ویژه‌نامه منتشر می شود

ضرورت وجود نشریه تخصصی قارچ

افزایش جمعیت جهان و نیاز روز افزون مردم به فرآورده‌های کشاورزی و باغبانی، کشورهای پیشرفته را بر آن داشته تا فن آوری‌ها و روش‌های نوین کشت را جایگرین افزایش سطح زیر کشت کنند و به محصولاتی مانند قارچ روی آورند که هم در یک مساحت کمتر قابل کشت و هم از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستند. بر همین اساس وجود کتب و مطبوعات تخصصی به عنوان مرجعی کارآمد جهت انتشار اخبار و آخرین پژوهش‌های کاربردی بین المللی و در راستایافزایش دانش فنی و مهارت تولیدکنندگان و صنعتگران ضروری است.

          فصلنامه قارچ با درک این ضرورت، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی (کاربردی و تحقیقاتی)، تجربی و تولیدی موجود، منتشر می‌شود. به عبارت دیگر این نشریه تخصصی، اتاق فکر و مشاوره کار آفرینان، فعالان و علاقه‌مندان در زمینه قارچ‌های خوراکی و زیر مجموعه های آن می‌باشد.

  اهداف و وظایف: 

·     افزایش مصرف سرانه قارچ در ایران و کشورهای منطقه خلیج فارس، ترویج و توسعه و بالا بردن سطح آگاهی عمومی از این صنعت.

·     ایجاد ارتباط بین پژوهشگران و کارشناسان، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قارچ و صنایع وابسته در سطح بین الملل در جهت اعتلا و بهبود چرخه‌های اقتصادی، تولید و مصرف قارچ در سطح ایران و خاور میانه.

·     انتشار مطالعات پژوهشی و راهکارهای علمی و اجرایی از سوی مراجع تخصصی جهت گسترش مرزهای دانش.

·     کمک به خود کفایی در سه بخش اصلی تولید و تهیه نهاده، پرورش و تجهیزات و اتوماسیون در صنعت قارچ و صادرات آن به کشورهای منطقه از طریق انتشار علوم کاربردی، ترویج الگوهای درست، ارتباط و معرفی متخصصین و پژوهشگران.

·     معرفی تولیدکنندگان برتر ایران و جهان و استفاده از تخصص‌‌های کاربردی آنها در جهت اعتلای فنون و مهارت‌های کاربردی پرورش قارچ

·     معرفی انواع متفاوت قارچ‌های خوراکی و دارویی و بررسی شرایط زیست محیطی در راستای ترغیب افراد بومی برای پرورش قارچ و کارآفرینی.

·     ارتباط با سیاستمداران و مراجع قانون‌گذار در جهت انعکاس انتظارات، ضرورت‌ها و مشکلات پرورش دهندگان و فعالان این صنعت برای رسیدگی هر چه سریعترچالش‌ها.   

 محتوا:

فصلنامه قارچ شامل پنج بخش اصلی "اخبار"، "تولید"، "صنایع و تجهیزات"، "بازار" و "سلامت، تغذیه و آشپزی با محتوای زیر می‌باشد:    

·          تازه‌های علمی و کاربردی.

·          معرفی فعالان اقتصادی.

·          تحلیل مسائل و مشکلات.

·          اطلاع رسانی.

 گستره توزیع

·        توزیع عمومی.

·        شركت‌ها، سازمان ها، واحدهای تولیدی بخش خصوصي و دولتی.

·        مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی، صنایع و بازرگانی.

·        بانك كشاورزي، صنعت و معدن، توسعه صادرات و توسعه تعاون.

·        آموزش و پرورش، مراکز فنی و حرفه ای و کار و دانش.

·        مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و علوم کاربردی.

 

Ø  به اطلاع کلیه نویسندگان و پژوهشگران می‌رساند، فصلنامه قارچ آماده دریافت مقالات شما جهت بررسی‌ و چاپ در مجله می‌باشد.

 

Ø  مطمئن هستیم تا رسیدن به نشریه‌ای درخور جامعه مطبوعاتی و علمی کشور عزیزمان راهی‌ دراز در پیش داریم و همواره نیازمند راهنمایی‌ها و پیشنهادات شما جهت تکمیل و توسعه این فصلنامه هستیم.


تماس با ما


 مدیر مسئول و صاحب امتیاز

دکتر ساعد هرسینی

سر دبیر

دکتر محمد رضا آصف

ویراستار علمی

دکتر محمد عبدالهیان 

مدیر مالی 

صدیقه قوام سعیدی 

مدیر اجرایی 

مژگان فلاح پور 

تبلیغات


پذیرش آگهی

مولود محمدی

09100044492